APIKAND syropy i ciasta dla pszczół

Wstecz

Co dodać do syropu dla pszczół?

W zależności od pory roku syrop dla pszczół występuje w dwóch różnych proporcjach. Lekki, wiosenny syrop jest mieszanką jednej porcji cukru i jednej porcji wody. Lekki syrop podobny jest do nektaru. Z kolei ciężki syrop, jesienny, składa się z dwóch porcji cukru i jednej porcji wody.

Biały, granulowany cukier

Ważne jest, aby używać wyłącznie zwykłego, białego granulowanego cukru, a nie brązowego, melasy, sorgo lub soków owocowych. Mogą bowiem być zanieczyszczone i powodować czerwonkę u pszczół.

Dodatkowe składniki syropu

Wielu początkujących pszczelarzy zastanawia się, co dodać do syropu dla pszczół. Niektórzy pszczelarze dodają do syropu kilka kropel soli morskiej. Chcą mieć pewność, że pszczoły dostają odpowiednią ilość minerałów. Czasem w wyniku wypadków losowych będziemy musieli późno karmić pszczoły. Pamiętajmy wtedy, by zakwasić taki syrop. Powinniśmy dodać około 1 grama kwasku cytrynowego na kilogram cukru. W ten sposób uchronimy pszczoły od rozkładu w organizmie sacharozy na glukozę i fruktozę. Pamiętajmy, że jest to jedyne rozwiązanie, jeśli zaspaliśmy w karmieniu pszczół. Kwasek cytrynowy do syropu dla pszczół zapobiegnie tworzeniu się kryształków.

Czy możemy dodawać zioła do syropu dla pszczół?

Warto dodawać zioła do syropu dla pszczół. W ten sposób chronimy pszczoły przed wieloma chorobami. Możemy dodawać zioła do syropu dla pszczół. Owady chętnie podbierają taki syrop. Zioła mogą stosowane zarówno w małych i średnich pasiekach, jak i dużych. Jeśli nie chcemy, by zawierały dużo olejków eterycznych, musimy je zbierać w pochmurne dni. Możemy wybrać pączki, korzenie i kłącza, ziele, owoce i kwiatostany i koszyczki. Dobrym sposobem konserwacji ziół jest suszenie. Suszone zioła przechowujmy w papierowych torbach. Na pewno nie możemy ich trzymać w workach foliowych. Z ziół możemy przygotowywać napary i odwary. Możemy zbierać m.in. tatarak, aloes, babkę lancetowatą, bagno zwyczajne, borówkę czarną, brzozę brodawkowatą, chmiel i dziurawiec.

Czy warto dodawać czosnek do syropu dla pszczół?

Do syropu dla pszczół możemy dodawać np. głóg jednoszyjkowy, melisę lekarską, krwawnik pospolity, mniszek lekarski i koniczynę czerwoną. Gotowy syrop dla pszczół znajdziemy na stronie. Przygotowano go na bazie buraka cukrowego, dlatego nie zawiera cukrów, szkodliwych dla pszczoły. Możemy dodawać czosnek do syropu dla pszczół. Wykorzystujemy cebule, czyli główki czosnku. Przede wszystkim stymuluje pszczele rodziny, zwiększa ich odporność na choroby. Jest również świetnym środkiem profilaktycznym na grzybicę i nosemozę. Jeśli interesuje nas profilaktyka, możemy podawać sam wyciąg czosnkowy albo z propolisu. Podawajmy go do poidła słoikowego, gdy nadejdzie wczesna wiosna.

Twoje pszczoły są naszą pasją
Logo firmy Lyson

O nas

Przedsiębiorstwo pszczelarskie „ŁYSOŃ” to lider produkcji sprzętu pszczelarskiego w Polsce i czołowy producent w branży na rynku europejskim. Głównym obszarem specjalizacji jest produkcja uli styropianowych w sześciu systemach Wielkopolski, Ostrowskiej, Langstroth, Dadant, Apipol, Warszawski. Dodatkowo zajmujemy się sprzedażą matek z Linii Krainka Victoria oraz pakietów pszczelich z własnego programu hodowlanego. W naszym sklepie można nabyć wszelki niezbędny sprzęt do prowadzenia pasieki: miodarki, urządzenia do kremowana, odsklepiania, dozowania miodu czy węzę z wosku pszczelego. W ofercie znajdują się również wysokiej jakości syrop i ciasto pszczele, które idealnie nadają do karmienia rodzin, gdy w ulu brakuje pożywienia. Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów są nagrody i wyróżnienia otrzymywane w konkursach i plebiscytach.

DYSTRYBUTOR

Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

Klecza Dolna 148, 34-124 Klecza Górna

tel. +48 33 875 99 40, +48 33 875 93 24

www.lyson.com.pl, info@lyson.com.pl

Weterynaryjny nr identyfikacyjny: PL 1218048p

Sklepy firmowe

Sklep firmowy

34-124 Klecza Górna

Klecza Dolna 148

woj. małopolskie

tel./fax 33 870-64-02

sklep@lyson.com.pl

www.lyson.com.pl

Sklep firmowy

30-106 Kraków

ul. Bolesława Komorowskiego 11a

woj. małopolskie

tel. 12 633-14-79

centrumpszczelarskie@lyson.com.pl

Sklep firmowy

43-300 Bielsko-Biała

ul. Komorowicka 12

woj. śląskie

tel. 504-207-103

sklepbielsko@lyson.com.pl

Łysoń Sp. z o.o.

60-476 Poznań

ul. Jasielska 8c

woj. wielkopolskie

tel./fax 61 842-58-22

poznan@lysonspzoo.pl

www.poznan.lysonspzoo.pl

Łysoń Sp. z o.o.

05-250 Radzymin

ul. Wiejska 5

woj. mazowieckie

tel. 22 786-62-89

radzymin@lysonspzoo.pl

www.radzymin.lysonspzoo.pl